| AerDeMunte a întrebat:

Sallut! Vreau sa devin Politista si nu stiu pe ce profil sa merg. Ma ajutati va rog, Filologie?
P.S avand in vedere ca am cunostinte despre limba Engleza destul de bune.
Vreau parerea voastra!

4 răspunsuri:
| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Cam asta am si eu in minte sa fac love struck va trebui sa mergi pe filo sau intensiv saaaau, scoala militara laughing la examenul de intrare la scoala militara vei avea nevoie de gramatica lb romane clasele 5-8

| AerDeMunte explică:

Nu e o problema mare nici gramatica. Eu acum vreau sa intru la un liceu normal sin apropiere la filo m-am gandit si eu. Pt ca daca era un liceu militar prin jur incercam acolo dar nu este numai in Alba-Iulia. si sa merg din a 9 acolo... Oricum mersi pentru asta

| taviyamato2 a răspuns:

Du-te la filo, oricum intre timp poate te razgandesti, si chiar daca nu va fi asa, ce poate fi mai rau decat un politist ce nu cunoaste engleza? laughing, normal ca trebuie sa stii limbi straine daca iti doresti o cariera in politie, daca nu inveti acum, o sa te trimita aia de la politie la cursuri asa ca invata de acum sa iti fie mai usor mai tarziu!

| AerDeMunte explică (pentru taviyamato2):

Da, stiu engleza destul de bine...