| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Acum câțiva ani se auzeau niște zvonuri ca poți deveni Pompier, Jandarm, Politist doar cu bac și atât. Dacă nu ma înșel era și o chestie doar cu 12 clase absolvite..care era faza? Parca erau câte 200 de locuri pe județ sau asa ceva..ma rog.
Îmi puteți da mai multe detalii despre ce se întâmplă atunci? Cred ca acum 3-4 ani s-a întâmplat

Răspuns Câştigător
| anonim3248 a răspuns:

Din surse externe se fac angajări anual.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar, doar cu BAC poti ajunge politist, pompier sau jandarm.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Numărul nu e fix anual.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Pot participa cei cu liceu și bacalaureat.