| Alaanonim2k20 a întrebat:

Salut, am 10 clase si fac seralul, am meseria de electrician insa mie nu imi place, ce meserie pot sa am cu 10 clase, dar cu 12? (Fara bac) nu imi place santierul, urasc santierul

4 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Eu mi-am pierdut diploma de bac, si m-am angajat in IT cu adeverinta de 12 clase (si o sa imi recuperez diploma la sfantul asteapta pentru ca e o procedura de iti vine acru), din cate am inteles mecanic auto ar fi aceeasi chestie si foarte bine platita

deci sunt multe meserii, dar TREBUIE sa fii bun la ele, altfel, nu conteaza ca ai si facultatea, tot nu te angajeaza cineva care te verifica la interviu

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu iti place santierul de ce ti-ai ales aceasta meserie?

| Alaanonim2k20 explică (pentru darrio2007):

Nu a fost alegerea mea, acolo am avut loc doar

| ruddy a răspuns:

Termina seralul, deoarece ai nevoie de diploma de 12 clase, apoi poti sa faci cursuri individuale, sau o postliceala (nu ai nev de bac).
Multe firme iti platesc un anume curs daca ai nevoie.
Poti sa te faci mecanic, asistent sau farmacist(postliceal), tehnician in fabrici precum : electronist, automatist, IT.
Daca iti place sportul - nutritionist, antrenor fitness.
Sofer pe tir (gasesti sa pleci dimineata, si seara acasa )