| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, tocmai am terminat clasa a 10a. Ma pricep la programare in c++(am ajuns de 2 ori la faza nationala), am cateva module ECDL(nu am apucat sa le fac pe toate 7) si vorbesc fluent germana. As vrea sa ma angajez undeva pe perioada verii. Ce alternative as avea si cat as castiga? Multumesc happy

6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

As vrea si eu sa ajung ca tine la 17 ani, acum am 15, stiu foarte putin C++, Java, CSS si HTML si stiu putina germana happy
Hmm, nu stiu ce sa-ti zic, C++ e un limbaj de programare mai vechi. acum se cauta multi designeri/programatori web. Ai putea cauta pentru inceput job-uri pe forumuri, poate acolo gasesti persoane care sa te indrumewinking

| Lioиeѕѕ a răspuns (pentru introduaicinumele):

Multumesc pentru raspuns! happy Mda, cu c++ nu mai e cine stie ce... am incercat sa invat ceva Java, dar mi se pare magie neagra...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru introduaicinumele):

Ce ma? daca stii c++ ai cele mai mari sanse sa ai un salariu frumos. da se cere programare web, dar ghici ce piata e suprasaturata in special de pseudoprogramatori care au pus mana pe un tutorial si gata se apuca de facut site uri.

stii meserie in c++ te ai scos, posturi sunt si sunt platite bune tocmai pentru ca lumea fuge de ele.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lioиeѕѕ):

Ei hai si tu cu java...magie neagra... daca zici ca stii programare de ai ajuns la faza nationala dar te impiedici de limbaj inseamna ca nu esti programator si doar ai tocit niste algoritmi de olimpiada pe derost.

Alternative sa te angajezi in programare pe ceva serios nu prea cred ca ai, sunt foarte multi doritori in domeniu si mult mai calificati ca tine. gasesti insa destul proiete pe net, pe diverse site uri. unul ar fi http://www.vworker.com/

Răspuns utilizator avertizat
| introduaicinumele a răspuns (pentru suntserios):

Posturi nu sunt chiar asa multe, nu zic ca C++ nu-i bun de nimic, e un limbaj de programare extraordinar si capabil, si in plus este un punct bun de start si in a invata alte limbaje. Daca stii unde sa cauti gasesti, oricum, nu stiu in Romania cat de cautat este...