| EdwardIvashkow a întrebat:

Salut, am fost admis ca si SGP in cadrul ISU
Am inteles ca se fac niste verificari din partea SRI la finalizarea tuturor probelor.
Voiam sa intreb si as aprecia daca ar raspunde o persoana in cunostinta de cauza, daca unchiul meu( decedat) a avut antecedente penale, ma afecteaza pe mine?
Precizez ca n am avut niciodata probleme cu legea, cazierul curat, doar o amenda de viteza toata viata

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand SRI nu se ocupa cu verificarea celor ce urmeaza sa fie angajati la ISU, de aceasta se ocupa personaul acestui inspectorat, respectiv cei de la resurse umane.
Nu are nici o importanta condamnarea unchiului tau, aceasta nu te priveste pe tine, il priveste doar pe el.

2 răspunsuri:
| EdwardIvashkow explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos, apreciez!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cazierul tău contează, nu al unchiului.