| Kulip a întrebat:

Salut, am fost Admis la armata la SGP si mi s-a zis ca pentru aviatie si parasutisti se mai face o fisa medicala si se mai dau niste probe in plus fata de ceilalti, in ce consta fisa si probele daca stie cineva si daca este diferit. Si daca imi poate spune cineva cum se fac recurtarile, primele 3 unitati le am la aviate dupa o unitate la cercetare si 2 la parasutisti, daca nu intru la prima ma baga la a 2-a sau nu conteaza ordinea?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Ok deci dacă vrei sa te bagi la parașutiști astia te obliga să le pui ca prima opțiune. Dacă le pui o sa te trimită la București ca sa dai nu'sh ce teste aero spațiale ca sa vada daca ai sănătatea necesară sa fii parașutist. Nu mai dai nici o proba înafara de alea pe care le-am zis mai sus. Dacă ai zis ca ai fost admis înseamnă ca ai dat probele si trebuie sa pui opțiunile. Dacă vrei să pui la parașutiști le pui primele după pui opțiunile pe care le mai vrei tu. Dacă nu ai punctaj destul de bun pentru prima optiune te baga automat la a doua, dacă nici pentru aia nu ai la a treia si tot asa deci grija mare pe ce te bagi. Pe politie militară si parașutiști pot sa iti zic ca e bătaie deci dacă n-ai punctaj mare orientează-te pe alta armă.

1 răspuns:
| Kulip explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Salut, pai am 15.85 punctaj si armele le-am ales dupa ce am depus dosarul la recrutari, m-a pus sa zic ce arme vreau si am pus 3 la Bucuresti pe parasutisti, una la cercetare in Otopeni si 2 la Bacau pe aviatie