| Sergiu3210 a întrebat:

Salut, am gasit un loc de munca la panouri solare, salariul nu e mare, 1800 lei net doar ca am vazut ceva ce mi-a atras atentia, pentru fiecare montaj ai bonus 250 lei asa ca vin cu intrebarea, oamenii in Romania isi pun panouri solare? Intr-o luna cam cate astfel de panouri pot ajunge sa montez?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu toti au bani de panouri solare deci nu spera sa ai asa multe comenzi, bucura te ca ai un serviciu fa tot ce poti si daca esti bun si te descurci ai șanse de promovare șefii te vad ca esti serios si i ti mai maresc salariul, dar daca tu cauti sa faci șpăgi pe lînga salariu nu o sa faci nimic, si in general sefii o sa i trimita la montaj pe cei mai vechi care sunt buni nu pe tine proaspăt angajat, tu trebuie sa inveti de la cei mai vechi de acolo pana sa te pună pe tine sa montezi panourile.

| Oara_Codrut_1992 a răspuns:

Salut, salariul într-adevăr este micuț dar având in vedere bonusul ar ieși un salariu relevant, problema este ca nu prea pun romanii panouri solare datorită costului ridicat de achiziție, dacă este o firma pentru așa ceva s-ar putea sa fie mai mult de lucru!
Totuși, dacă nu este de lucru gândește te ca ai 1800 de lei pe luna sa nu faci nimic, deci tot ar fi bine!

| Sergiu3210 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu caut sa fac nici o spaga doar ca cu salariu de 1800 lei nu pot sa imi platesc nici macar chiria

| helpforyou a răspuns:

Se pun panouri solare. Intrebarea este in cat timp se poti instala acele panouri. Una este sa pui doar panoul simplu si alta sa faci toata retelistica.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Sergiu3210):

Astea sunt salariile nu ai ce sa faci, daca vrei mai multi bani in Romania trebuie sa ai doua joburi altfel nu ai cum sa supravietuiesti