| fearlessss a întrebat:

Salut!
Am nevoie de un raspuns de la cineva care stie cum sta treaba, a fost la facultatea asta, are prieteni apropiati acolo etc.
Vreau foarte mult sa merg la Fac de Automatica si Calculatoare, Upb, pe Ingineria Sistemelor.
Dar trebuie neaparat sa lucrez in timpul facultatii.
Credeti ca exista vreo posibilitate sa fac fata?
Mentionez ca am mai facut o facultate, tot in domeniul tehnic, deci mai am cat de cat habar la unele materii.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De facut fata, normal ca poti sa faci fata, oricine poate sa faca fata. Ai indoieli in privinta ta?

Nu trebuie "neaparat" sa lucrezi in timpul facultatii, prin anul 3 parca se face o practica de vara, si cam atunci incep majoritatea studentilor sa se angajeze, ori incep cu practica pe la o companie, internship, si apoi raman acolo.

Numai bine! ^_^

| fearlessss explică (pentru DoarBogdan):

Ma refer sa fac fata ca timp sa fac si facultatea, sa si lucrez.
Stiu ca nu trebuie neaparat, dar avand in vedere ca am facut deja o facultate, nu ma pot sta doar pe banii parintilor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru fearlessss):

Am inteles. Atunci... poate la 4 ore, in rest o sa fie foarte dificil la un program full time sa lucrezi si sa mergi si la ore, mai ales in primii ani. Sau un program mai flexibil, la unele trebuie sa mergi neaparat, in diferite momente ale zilei.
Deci daca ai avea un program flexibil, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate dar e un chin. Din anul 2 o sa ai oportunitati sa lucrezi la firme in relatii cu upb, gen continental. Si acolo e mult mai usor si nu te pune la lucru ca stiu ca e grea faculta. Daca gasesti ceva remote, e pita lu dumnezeu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. există.