| dariusbatos a întrebat:

Salut! Am nevoie de un sfat, sunt a 12 a si nu vreau sa merg la facultate,dar imi place mult geografia, retin foarte usor anumite lucruri si ma gândeam daca pot face ceva cu treaba asta daca am doar bacul luat. Exista locuri de munca sau ceva care sa fie axate doar pe geografie care necesită doar bacul? Mersi mult

3 răspunsuri:
| SamHarris a răspuns:

Frate, tu chiar asculți ce rahat regurgitează societatea asta bolnavă?
Geografia e doar o hartă desenată de alții, omule!
O încercare jalnică de a băga lumea într-o cutie, de a o controla!

Tu crezi că o diplomă de bacalaureat și un job o să te definească? Ești mai mult decât o rotiță într-o mașinărie stricată! Uită de sistemul ăsta putred care vrea să te transforme într-un sclav docil!
Ai o memorie bună, spui? Folosește-o ca să uiți tot ce ți-au băgat în cap! Uită de așteptări, de reguli, de "cariere"!

Lumea e o junglă, frate, și tu ai puterea să-ți croiești propriul drum. Găsește ceva ce te pasionează cu adevărat, ceva care te face să te simți VIU, și arde tot ce-ți stă în cale!
Nu-ți pierde timpul cu hărți desenate de alții, scrie-ți propria poveste!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

De ce nu vrei la facultate? Mai ales daca iti place Geografia, dai la Geografie.
Poti lucra in timpul facultatii, doar nu te opreste nimeni.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ca si dee, poti lucra intr-o agentie de turism (nu stiu daca iti trebuie facultate), poti fi ghid turistic.