| MicaMiceMils a întrebat:

Am o intrebare : Cum vi se pare facultatea de matematica?

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

E o facultate buna, daca iti place matematica.
De obicei dai la facultatea de matematia daca vrei sa devii profesor de matematica.
E o facultate grea, la care se intra greu, cel putin asa e la Iasi.
Daca vrei sa dai la ea ti-as recomanda un liceu economic.
Ca sa faci fata ai nevoie de multa munca, rabdare si dedicatie.Dar atata timp cat iti place matematica sunt sigur ca e o facultate foarte frumoasa.
Numai bine!

| MicaMiceMils explică (pentru MadRaven):

Multumesc frumos de informatie.Da as vrea profesoara, dar cred ca e greu sa-ti gasesti un post de matematica.

| AlexAleex a răspuns:

Sincer,nu imi place, si asta pentru ca nu imi place matematica.