| mermaid01 a întrebat:

Am o nelamurire in ceea ce priveste invatamantul militar(cred ca in categoria asta intra si scolile de politie si Academia de polititie,nu?) Daca vreau sa renunt la scoala de politie sau la Academie dupa ce am luat admiterea si am invatat o perioada acolo, o sa trebuiasca sa platesc cheltuielile lor cu mine pana in acel moment?

2 răspunsuri:
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Eu asa stiu,la liceul militar daca de exemplu ramai repetent sau daca nu mai mergi la scoala trebuie sa platesti pentru ca acolo ti se ofera cazare,masa, conditii decente. Eu asa stiu de la o fosta colega, ca sa fi sigur/a informeaza-te si de la altii, sper ca te-am ajutat cat de cat, nu prea ma pricep pe partea asta.

| mermaid01 explică (pentru IoanaPuppy31):

Mi se pare normal sa ti se ceara despagubiri. O sa ma mai informez. Multumesc de raspuns.