| mtw123 a întrebat:

Am observat că la politie, pompieri, armată etc. unii lucrează pe teren, iar alţii în unitate, birou ş.am.d. Întrebarea mea este următoarea, în funcţie de ce anume eşti repartizat să lucrezi în teren, în unitate sau în birou. Şi în funcţie de ce anume eşti repartizat in oraşul in care urmează să lucrezi?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt în Ministerul Afacerilor Interne! Ești repartizat în funcție de ceea ce vrei tu să faci după terminarea studiilor la școala militară respectivă.

| mtw123 explică (pentru anonim_4396):

Şi unde este mai benefic? Pe teren sau în cadrul unităţii? La pompieri, armată, poliţie sau jandarmi?

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru mtw123):

Presupun sincer ca aia din birouri iau mai putin decat aia care merg pe strazi si isi pun viata in pericol in incendii sau cand aresteaza infractori periculosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mtw123):

Depinde unde îți place, dacă îți place să stai închis între 4 pereți și liniștit e bine pentru tine la birou, dar dacă îți place acțiunea pe străzi, te duci la ordine publică în teren

| marinaru777 a răspuns:

In functie de incadrarea postului pe care il ocupi.