| 23robertino a întrebat:

Am primit ieri o ofertă de angajare în UK, ca șofer cat.b livrat colete la firma Amazon. Sunt în România, momentan. Nu știu ce să fac. Am văzut păreri proaste despre acest job. Vă rog, cei care ați lucrat la Amazon, să-mi spună părerea sinceră și reală. M-ar ajuta enorm ca să iau decizia corectă. Nu vreau să fac un drum aiurea și costisitor în Anglia, ca să mă întorc dezamăgit acasă. Vă mulțumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Aretha a răspuns:

Este meritabil. Multi bani pentru. Un roman.
Sigur. Incearca. E oferta super sa lucrezi pentru cea mai faina firma din lume la capitolu asta

| ngllllll a răspuns:

Vezi pe Youtube postari. Este mult de munca. Dupa toate taxele si chiriile ramai undeva la 400 lire in mana. Si asta muncind ca sclavu 6 zile pe saptamana, 9 ore pe zi. Daca nu ai absolut nimic de facut in Romania, mergi. Dar eu zic sa stai in Romania si sa cauti un job aici. Eventual in Bucuresti. Se castiga bine. Sau mergi pe altceva in UK, ospatar. Trebuie sa fii constient ca pe aia din vest nu ii intereseaza absolut nimic de tine. Esti doar un obiect care aduce profit.
Vezi pe Youtube sunt niste baieti care iti spun ce si cum.

| 23robertino explică (pentru ngllllll):

Pentru 400 lire nu ar sta nimeni la Amazon. Am auzit că e foarte greu și remunerația depinde de multe situații: locații scurte sau lungi, destinatar prezent la ridicarea coletului, blocaje rutiere, itinerarii dificile sau facile care sunt date preferențial etc. Oricum, mulțumesc pentru răspuns.

| Costel_Constantin_2000 a răspuns (pentru ngllllll):

Mm adica 400 lire ar veni 2.000 lei, si asta dupa ce platesti chiria si taxele si mancarea.