| xxxx1 a întrebat:

Salut,am sanse sa invat la universitate de farmacie daca fac liceu cu profil uman?

8 răspunsuri:
| BornToBeLoved a răspuns:

Depinde de capacitatea ta... Se poate normal ca se
Poate! Succes!

| miTzuliK93 a răspuns:

Pe foaie se poate. Acum trebuie sa te simti si tu in stare.

| Duucu a răspuns:

Teoretic da, practic, nu cred.

| xxxx1 explică (pentru Duucu):

DE CE?

| Duucu a răspuns (pentru xxxx1):

Nu contează ce profil faci de liceu, mai departe te duci oriunde dorești la facultate, dar singura problemă e că la științe umane nu ai cum să te pregătești de o așa facultate, deci îți va fi foarte greu.

| هوراس a răspuns:

Da, ai șanse happy

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Duucu):

Cum nu conteaza? Ia intreaba pe cineva de la uman daca se poate duce la facultati gen Informatica sau AC.

| Andi2003 a răspuns:

Nu conteaza liceul.Dar trebuie sa faci pregatire la chimie sau biologie, deoarece din a-11-a nu se mai invata aceste materii.