| RobertoBMW a întrebat:

Salut,am și eu o întrebare.As vrea să mă mut într-un oraș mai mare, gen Brașov, Iași, Cluj și să fac Glovo cu mașina.Imi puteți spune cam cat se câștigă, dacă sunt comenzi, etc? Aș vrea sa lucrez 8-10 ore pe zi, 6 zile din 7.

Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

Doar dacă iei bonusurile. Și as spune ca, oricum trebuie sa știi ca în perioada de vara e mai slăbuț. De ce sa comande lumea când afara e cald, frumos, și pot ieși. Comandantul e bun când e frig, n-ai chef sa ieși etc. În pandemie se făceau și 10000 lei pe zi... Toată lumea comanda. A fost nebunie. Estimarea mea cu costurile mașinii ar fi undeva la 5000 dacă iei toate bonusurile ( asta însemna să mai stai și 12 ore din când în când)

3 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Pai, cu cheltuielile mașinii( depinde și de cât consuma mașina), stand programul acela poți câștiga între 3500 - 5000 de RON în funcție și de trafic. Comenzi, sunt! Poți sa te pui ca și când ai fi cu bicicleta sa îți dea curse scurte. Cu bicicleta îți poate da maxim 5 KM. Trebuie sa știi când sa ieși, ai niște ore cu tarif mărit și bonusuri. Dacă stai sa tragi la acele bonusuri, poți câștiga și 5000 de RON. Dar depinde foarte mult și de oraș. Ca o idee, un șofer de Bolt care sta cât tine, face undeva la 6000 de lei, asa ca dacă nu faci bonusurile, nu stai fix în orele cu tarif mărit și consumi combustibil, s-ar putea tot pe la 4000 sa te învârti. Dacă mai ai întrebări, poți sa îmi spui

| RobertoBMW explică (pentru SuNaM):

Mașina consumă cam 6% la sută de kilometri.As vrea sa știu dacă aș putea face într-un oraș gen Brașov, Sibiu, Iași 4000-5000 de lei pe lună la programul de munca de care am zis 8-10 ore pe zi, 6/7

| GabiDumitrescu a răspuns:

In Iasi cel putin, esti mult mai cistigat sa faci livrari pe doua roti. Ca e bicla, scuter, bicla electrica, moped, nu conteaza. Poate sa fie si monociclu, atita vreme cit nu trebuie sa pierzi timpul in traicul infernal din zona centrala si catre iesiri.