| coadadematura a întrebat:

Salut. Am vazut mai nou ca pentru angajare din sursa externa in politie/jandarmerie/frontiera se da ca proba ligislatie. Ce fel de legislatie este? Aveti vreun link cu materia? Cat de mult este?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar ei de acolo iti pot spune ce tip de legislatie trebuie sa inveti.

| coadadematura explică (pentru darrio2007):

Ba nu. Pentru ca trebuie sa dai test din legislatie si logic ca trebuie sa inveti inainte de test, iar ei nu iti dau

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La afisarea concursului pentru fiecare tip de posturi este indicata legislatia din care se va da proba, asa ca urmareste concursul la care vrei sa te inscrii.

| darrio2007 a răspuns (pentru coadadematura):

Ti-a mai raspuns cineva ca mine. Asa ca nu te contrazice.