| Spike7262 a întrebat:

Salut. As dori sa-mi caut un loc de munca in străinătate (UE) in industria de relatii clienti/call center sau vanzari online. Eu cunosc doar limba engleza la nivel nativ. Pe ce site-uri ar trebui sa caut? In ce tari din UE as avea o posibilitate?

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

În Germania sau Austria! Mai sunt salarii bune și în Danemarca și Suedia iar acolo mulți oameni cunosc limba engleza! Poți sa încerci în Irlanda unde la fel sunt salarii bune!

| Spike7262 explică (pentru LisaJulie):

Ai putea sa-mi recomanzi niste site-uri?

| LisaJulie a răspuns (pentru Spike7262):

Intra pe Europa.jobs

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Bestjobs

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Și JobsZZ

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Germania sau Austria zici tu ca sunt cei care cauta cel mai mult vorbitori de engleza?

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

Nu ai fost atent! Suedia și Danemarca! Acolo sunt mai mulți cunoscători de limba engleza! În Germania sau Austria ai multe oportunități!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nivel nativ este nivelul unei limbi materne, ceea ce la tine este imposibil, deoarece tu "nativ" esti roman, nu englez.
In call centrele din Europa se accepta "nativii": din tarile respective care vorbesc usor si fara accent limba tarii respective, nu in engleza.
In engleza se discuta in Anglia, America, Canada si Australia, dar ma indoiesc ca-ti va oferi cineva din aceste tari occidentale un job la call center.

| mODIN a răspuns:

Pe Linkedin ai cele mai mari sanse