| Spike7262 a întrebat:

Salut. As dori sa-mi caut un loc de munca in străinătate (UE) in industria de relatii clienti/call center sau vanzari online. Eu cunosc doar limba engleza la nivel nativ. Pe ce site-uri ar trebui sa caut? In ce tari din UE as avea o posibilitate?

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

În Germania sau Austria! Mai sunt salarii bune și în Danemarca și Suedia iar acolo mulți oameni cunosc limba engleza! Poți sa încerci în Irlanda unde la fel sunt salarii bune!

11 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Pe Linkedin ai cele mai mari sanse

| Spike7262 explică (pentru LisaJulie):

Ai putea sa-mi recomanzi niste site-uri?

| LisaJulie a răspuns (pentru Spike7262):

Intra pe Europa.jobs

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Bestjobs

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Și JobsZZ

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Germania sau Austria zici tu ca sunt cei care cauta cel mai mult vorbitori de engleza?

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

Nu ai fost atent! Suedia și Danemarca! Acolo sunt mai mulți cunoscători de limba engleza! În Germania sau Austria ai multe oportunități!

| Spike7262 explică (pentru darrio2007):

Stalker?

| Violleta2022 a răspuns:

Nivel nativ este nivelul unei limbi materne, ceea ce la tine este imposibil, deoarece tu "nativ" esti roman, nu englez.
In call centrele din Europa se accepta "nativii": din tarile respective care vorbesc usor si fara accent limba tarii respective, nu in engleza.
In engleza se discuta in Anglia, America, Canada si Australia, dar ma indoiesc ca-ti va oferi cineva din aceste tari occidentale un job la call center.

| darrio2007 a răspuns (pentru Spike7262):

Adică?