| Aless667 a întrebat:

Aș dori să vă adresez următoarea întrebare: dacă vreau sa dau la academia de poliție, îmi voi putea depune dosarul si la limbi străine (asta e a doua opțiune).
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa dai unde vrei tu. Dupa admitere, daca treci examenul, trebuie sa te inscrii (adica sa confirmi ca ramai acolo) si sa depui diploma de bac. Daca perioada asta se termina inainte de admiterea sau primirea rezultatelor de la cealalta facultate, atunci da, e o problema. Tu poti sa dai la 5 facultati si sa fii primita la toate. Dupa asta, iti alegi la care ramai.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti depune dosarul la ce facultati vrei. Ai doar grija la datele de admitere, sa nu se suprapuna ca s-ar putea sa nu reusesti sa ajungi in ambele parti.

| Aless667 explică (pentru anonim_4396):

O mică problemă ar exista in faptul că admiterea la facultatea de limbi străine se da înaintea celei de la academie si daca o sa intru la limbi nu cred ca voi mai putea sa dau la poliție după