| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să aflu mai multe informații decât oferă site-ul specializării Resurse Umane din cadrul Facultății de Sociologie și Asistență Socială a Universității din București. Mai exact mă interesează dacă acest program de licență oferă oportunități de internship-uri din departamentele de resurse umane ale companiilor pentru studenții dornici să muncească încă din timpul anilor de studiu și dacă există asociații studențești care să faciliteze căutarea de oportunități de angajare pentru a acumula experiență pe această arie de studiu. Cum sunt salariile în departamentele de resurse umane din București? Facultatea oferă oportunități de internship-uri și în multinaționale? Acolo sunt salariile mai mari? Sper să mi se lămurească fiecare nelămurire! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La departamentele de resurse umane nu am auzit să se ofere internshipuiri în companii.

2 răspunsuri:
| fyp a răspuns (pentru sadrian46):

Mulțumesc de răspuns! Lucrați în domeniu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru fyp):

Am lucrat în multe. Am avut 50 de profesii.
Pe scurt. La resurse umane se aplică politica de recrutare a firmei de către un număr rerstrăns de persoane, care execută proceduri concrete cu eficiență operativă imediată. Caută candidați administrează dosare, date personale, aspecte discrete. Totul este legat de politicile interne ale firmei, și nu au ce să facă acolo niște intruși care fac doar internshitp și nu au un contract de confdențialitate cuplat cu un contract de angajare la firmă. Din toate aceste considerente, internii nu sunt agreați acolo.