| andrey663 a întrebat:

As vrea sa dau la politehnica dar nu sunt decis intre Iasi si Cluj.
Credeti ca o sa fie mai usor la Iasi decat la Cluj?
Ma descurc la matematica/fizica dar am putine indoieli daca o sa pot face fata la Cluj.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa fie mai usor Iasi? Matematica si fizica e aceeasi indiferent de oras

| andrey663 explică (pentru suntserios):

Asa ma gandeam si eu.Doar ca tot aud lume ca merge le Iasi ca e mai lejer desi e acelasi plan de invatamant.

| FlavorOfLife a răspuns:

Eu sunt la Poli in Cluj si iti zic ca se pune accent mare pe matematica la unele specializari (Automatizari si Calculatoare-mate, la Constructii Civile-mediu, la restul mai putin din cate stiu eu)...Clujul e misto tongue

| FlavorOfLife a răspuns (pentru FlavorOfLife):

Automatizari si Calculatoare-mare*

| andrey663 explică (pentru FlavorOfLife):

La ce facultate la poli?

| FlavorOfLife a răspuns (pentru andrey663):

Am terminat Constructii-Constructii Civile.dar am avut prieteni si la alte facultati

| andrey663 explică (pentru FlavorOfLife):

Dupa tine e mai de viitor facultatea de constructii/instalatii fata de mecanica/constructii de masini?

| FlavorOfLife a răspuns (pentru andrey663):

In domeniul constructiilor iti gasesti usor loc de munca (mai ales daca esti baiat), nu stiu de restul facultatilor dar constructiile mereu vor fi la cautare (ori civile ori instalatii ori constructii de masini). Scuze pentru intarziere