| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
As vrea sa ma angajez pentru prima data. Am 20 de ani, sunt la facultate. Habar n-am de unde sa incep, as vrea un serviciu mai usor ca sa pot sa ma mai ocup cat de cat si de facultate.
Ce imi recomandati sa incep?
De unde sa imi caut de munca?
Chiar habar n-am cum functioneaza ramura asta.

7 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Ia un part time legat și de facultatea pe care o faci.
Eu înainte sa intru la facultate am lucrat tot in domeniul pe care îl urmez acum ca sa fiu cât de cât in sfera asta.
O varianta ar fi call center sau ceva in domeniul de retail (consultant de vânzări) ca ei accepta și part time. Poți căuta firme și sa aplici pe site-ul lor direct sau prin platforme de recrutare.

| dinaprilie a răspuns:

Olx.ro; ejobs.ro; bestjobs.ro : publi24.ro etc.
Ce te pricei sa faci este cel mai usor sa iti cauti in respectivul domeniu. Nu sti sa faci nimic? Atunci gandeste-te ce ai putea sa inveti sa faci care sa iti fie usor. Uita-te pe ejobs de exemplu si iti spun acolo la jobul respectiv ce trebuie sa faci.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Păi ce facultate faci? Caută ceva care are legătură cu facultatea pe care o faci și așa la locul de muncă ai să aplici ceea ce vă învață la facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti incearca ori ceva pe profilul tau, cum a zis @JOHNtheADVISOR mai sus, ori un call center part time, eventual o florarie (am intalnit si baieti care lucreaza la florarie - eu am lucrat la florarie). Un cinema. O cafenea. Fast food? Nu stiu. Cam astea sunt joburile la care m-as gandi eu. Oricum ar fi. Ceva part time ti-ar fi de folos ca sa nu iti lasi nici scoala in urma, daca nu e in domeniul tau ceea ce faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un job part-time.

| existential a răspuns:

Inceaca ceva legat de specialitatea ta, chiar daca esti inca student.
Ar mai fi o idee si game tester, dar s-ar putea sa nu fie o munca prea placuta. Depinde ce gusturi ai happy

| Feitan a răspuns:

Daca vreo sa faci si niste bani decenti (30 lei / ora ) si sa ai si program flexibil iti recomand Food Delivery. Da-mi mesaj in privat daca esti interesat happy.