| cobrant a întrebat:

Salut! As vrea sa ma angajez si sa-mi caut locul de munca potrivit dar nu ma simt pregatit si imi este foarte frica de sefii de la munca,colectivul de la munca, am probleme si cu indemanarea mainilor si cu memoria cam des din cauza emotiilor sau in anumite situatii gen presiune si stres si frica de a ma prezenta la un interviu! Ce imi recomandati?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum mai intrebam pe cineva: câți ani ai, pe cine intreții, câtă nevoie ai de job?

| Dragobeta a răspuns:

Si daca te temi de una, de alta, nu te mai duci la munca? Cine te va intretine intreaga viata?

| cobrant explică (pentru Dragobeta):

Bine,ca aici nu trebuia sa-mi raspunzi cu o alta intrebare si doar cu recomandare!

| Dragobeta a răspuns (pentru cobrant):

Recomandarea este sa te duci la munca. Nu vei pati nimic. La inceput colegii te vor ajuta sa te integrezi.

| cobrant explică (pentru Dragobeta):

Pai la locul de munca la care am fost am avut probleme grave cu colegii pentru radeau de mine, ma criticau si isi bateau joc de mine! Si fostul sef tipa mereu la mine si nu mai puteam dormi toata noaptea inainte de munca!

| BlaDe12345 a răspuns (pentru cobrant):

Te consum(a)i prea mult pentru lucruri marunte. Job-ul perfect il vei gasi doar incercand mai multe, ca sa vezi ce ti se potriveste, ce iti place sa faci. Cu totii am trecut prin acele momente de inceput unde ne-a fost greu. Eu personal ma adaptez mai greu dar nu tin cont daca rade x sau y de mine, si ei au fost la inceput. Ofera-ti timp sa te adaptezi si vei vedea ca te vei perfectiona in domeniul ales. Vorbeste cu seful tau, explica-i ca te adaptezi putin mai greu si roaga-l sa fie intelegator si rabdator cu tine ca nu va regreta. Lumea uita oricum, "rad" putin de tine la inceput dupa fiecare isi vede de ale lor. Crezi ca seara cand tu nu puteai dormi seful tau statea cu gandul la tine?

| cobrant explică (pentru BlaDe12345):

Pai fostul sef tipa la mine in fiecare zi si mai ales ca daca 19 ani am avut numai scandal in familie si necazuri, imi este foarte frica de tipete si certuri! Pai si la fostul sef i-am spus ca sunt la inceput si sa ma lase usor si nu a vrut! Si colegii s-au luat de mine cat timp am lucrat la fostul job!

| Alexuţ02 a răspuns:

Du-te undeva unde cunosti, du-te intr-o firma in care ai prieteni, macar 1-2 sa stii ca sunt acolo si te ghideaza... iar despre sefi intereseaza-te, ar fi aiurea sa lucrezi cu un sef pe care nu-l suporti. Sefii / sefele pot fi placuti / placute daca ai parte de cineva cum trebuie Pana nu incerci stii cum e, nu ai idee daca ti place sau nu, o luna nu te omoara nimeni, iar salariul pe luna aia oricum o sa l ai, asa ca baga mare, poate o sa te alegi cu un job calumea intr-un colectiv placut!

| cobrant explică (pentru Alexuţ02):

Nu e chiar asa usor sa gasesc jobul si locul liber la acel job sau departament unde lucreaza prieteni si oameni pe care ii stiu ca am incercat si nu am reusit si caut si un loc de munca unde sa nu am femeie sefa, pentru ca eu nu ma pot supune unei femei! Din cauza ca aveam colective de rahat nu puteam sa dorm noaptea de frica!

| dannbaws a răspuns:

Salut, da mi un insta sau un Facebook sa vorbim