| andrei47 a întrebat:

Salut.as vrea si eu sa stiu in anglia cam ce salat as avea in contructii. sa zicem ca vreau sa ma duc sa stang ceva bani vre 3-4 ani de zile, ca cat as primi. va rog raspundeti doar daca stiti.multumesc.

Răspuns Câştigător
| Marius0189 a răspuns:

El a plecat singur, acolo avea un amic, care l-a ajutat la inceput cu cazarea, dupa ce s-a pus la punct si si-a gasit de lucru, si s-a mutat singur. Lucreaza la o firma, a mai dat acolo de 2 romani(colegi de munca).

2 răspunsuri:
| Marius0189 a răspuns:

Salut Alex! Un fost coleg de liceu lucreaza in Anglia in constructii. Pune rigips, da cu glet, da cu lavabil. Salariu lui e de 800 lire. Insa a zis ca sunt locuri unde poti sa iei si 1200-1400 lire, depinde de noroc. Partea proasta e ca acolo ca sa munceti iti trebuiesc acte. Si trebuie sa ai pe cineva acolo ca sa te tina pana ies actele, si am inteles ca nu ies repede, dureaza ceva. Iti urez multa bafta! Stima!

| andrei47 explică (pentru Marius0189):

Daca te vei uita la raspunsul meu trebuie sa te mai intre ceva.el lucreaza acolo singur(pe cont propriu) sau are inca 1-2 colegi, sau lucreaza la o firma daca ai zis ca are salar.astept raspunsul tau, poate primesti funda deoarece m-ai ajutat mult.