| MotoBlitz a întrebat:

Salut! Ca militar este obligatoriu să merg în misiune? Pot accepta sau refuza orice misiune sau dacă sunt nominalizat trebuie să merg neapărat?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este obligatoriu daca ordinul de misiune este legal.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns:

Pai acum sincer, cam aia e munca ta. Daca nu faci asta atunci de ce mai ești militar? Sa stai pe camera sau de paza și sa îți iei salariu.

| gabicoo a răspuns:

Dacă nu ești de acord poți demisiona!

| ReddY25 a răspuns:

Bineînțeles că este

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu prea. La pace, da, la război, nu.

| Ciprian09 a răspuns:

Depinde de situație! Cele interne de obicei nu prea le refuzi, se poate întâmpla o data sa nu ai posibilitatea! Următoarele le arzi 100%..pentru internațional, nu te mai gândi. nu sunt de tine după cum se vede! Hai noroc

| MotoBlitz explică (pentru Ciprian09):

Deci cele internaționale nu sunt obligatorii? Asta doream să știu

| MotoBlitz explică (pentru KronstadtRevival):

Pentru cele internaționale îmi făceam griji, auzisem că nu sunt obligatorii, dar tot mă gândeam. Mulțumesc frumos!

Bula
| Bula a răspuns:

In armata, refuzarea ordinului se lasa cel putin la vatra.
In caz grav, tribunalul militar va decide soarta ta.

| Ciprian09 a răspuns (pentru MotoBlitz):

Eu cel puțin pentru misiunile în afara am făcut selecție etc etc, la cererea mea bineînțeles. Depinde situație, ce pot spunehee hee)

| Hakimi a răspuns:

Poti pleca in misiuni ca orice cadru militar(soldat de ex)? Sau pot doar cei din fortele speciale FOS?

| MotoBlitz explică (pentru Hakimi):

Ca ofiter, nu FOS

| Hakimi a răspuns (pentru MotoBlitz):

Din cate stiu poti si ca SGP nu?

| MotoBlitz explică (pentru Hakimi):

Nu, poate doar cu șpagă

| Ciprian09 a răspuns (pentru MotoBlitz):

Poate pleca oricine oricine trece baremele selecției! De la soldat la general! Șpagă o da niște băieți reduși mintal! Am ta varianta nu vad