| Capitolina a întrebat:

Salut care specialitate dupa parerea dvs. e mai prestigioasa manager sau profesor de limbele engleza si germana? Mersi aniticipat, FUNDA...

6 răspunsuri:
| Zimm a răspuns:

Cand zici "limbele", pierzi orice prestigiu. In general, as zice profesor happy

| Capitolina explică (pentru Zimm):

Pai si totusi care e mai prestigioasa?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E prestigioasa aia care o faci tu presitigioasa, ca daca esti manager la magazinul din colt sau un profesor de engleza praf... nu e niciun prestigiu acolo

| madalinamadu a răspuns:

Tu vrei să practici o meserie doar de dragul prestigiului pe care îl are ea? Trebuie să te pricepi la ceea ce faci şi să îţi placă dacă vrei să fie considerată prestigioasă. Nu cred că ţi-ai distruge tot viitorul practicând o meserie care nu te reprezintă doar de impresie.

| Mayar a răspuns:

Prestigiu? Profesor. Dar in Romania profesorul e tratat ca un gunoi. E calcat in picioare din cauza retardatilor de la conducere si a fiilor comunistilor.

| IonuţR1995 a răspuns:

Trebuie sa profesezi ce-ti place, nu sa te iei dupa prestigiu. Prestigiu poate avea si femeia de servici.
Dar din cele 2 enumerate de tine, as spune profesor de limbi straine.
E ceva nobil sa inveti generatiile care vin.

Mult succes.