| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt meseriile respectate in opinia voastra? Exista asa ceva in Romania? Se mai respecta meseriile? Care? Poate suna ironic-adevar,, In Romania nu se mai respecta nimic. Daca esti politist, jandram esti prost, fara scoala. Daca esti avocat, procuror, judecator tii partea cuiva, nu esti corect. Daca esti profesor esti sarac. Daca lucrezi in biblioteca, Arhive, esti sobolan de biblioteca, inchis la minte. Daca esti preot iei bani de la enoriasi. Daca esti medic nu e bine. Daca esti politician esti prost. Daca esti sofer pe tir, taxi esti fara scoala. Daca esti... lista poate continua la nesfarsit". Cred ca e o problema acest lucru in Romania.

Multumesc happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lumea e proasta si nu neaparat in Romania, in toate tarile din lume se gasesc fraieri si unii mai normali la cap. In tara nimic nu e bine la cat de pesimista a ajuns populatia, eu sant sofer pe autotren in strainatate si toti vecinii ma lauda ca la varsta de 23 de ani am toate categoriile in permisul de conducere si ma descurc in viata, luna viitoare plec la drum lung. Mai e putin abia astept.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Succes si drum bun! happy Sa stii ca ai dreptate cu faptul ca populatia e pesimistawinking

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

De aia o duc rau in viata pentru ca stiu sa atraga pesimismul in viata lor, sper sa plece toti tinerii la straini si sa ramana goala Romania cu pensionari si tigani cel putin

| iulianr a răspuns:

Eu cred ca soldatii sunt printre singurii care sunt inca respectati. Si din cate tin minte, intr-un sondaj romanii au spus ca acorda un grad mare de incredere Armatei.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Meseria trebuie să o respecți tu, cel care o profesezi, că doar trebuie să fii un profesionist și mai ales să nu ai șef!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu e bine sa fii medic?

| Alexandrrrrrrra a răspuns:

Eu sunt optimista. Respect toate meseriile, pentru ca fiecare munceste pana ajunge intr-un anumit post. Ca unii devin corupti in timp ce profeseaza este cu totul altceva.