| Laurențiuuuuu28 a întrebat:

Salut! Cineva de la facultatea de matematică-informatica, de preferat din Craiova?
Dacă da, vreau să știu cam ce e pe acolo pentru că vreau să merg și eu, dar nu le am cu info, iar mate chiar îmi place.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă iei bac-ul și la mate, faci față lejer!

| Violleta2022 a răspuns:

Intai ia-ti BAC-ul si dupa aia... vezi tu ce-i pe acolo!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu era greu sa vezi planurile de invatamant pe site la ei

http://inf.ucv.ro/page-programe-studii

totusi daca "nu le ai cu info" de ce te-ai duce la o facultate de informatica?

| Laurențiuuuuu28 explică (pentru suntserios):

Eu aș vrea doar mate, dar nu e în Craiova.Așa că merg pe matematică și informatica.
Am văzut programa, dar asta nu înseamnă că și profii sunt duri etc.
De exemplu liceul la care am intrat e top în Dolj și nu e așa greu cum zice lumea, ba chiar fac față destul de ușor.

| Laurențiuuuuu28 explică (pentru Violleta2022):

Bac ul îl iau.Am numa 9 la mate, 10 și 9 la română și la bio 7 -8. Clasa a 11 a, fără meditații.

| Laurențiuuuuu28 explică (pentru sierra1):

Ești la această facultate sau ai cunoștințe aici?

| sierra1 a răspuns (pentru Laurențiuuuuu28):

E de bine atunci!