| numesiprenume0 a întrebat:

Salut! Credeți că munca in Germania pentru români este rupere de oase? Sunt diferente de a fi tratat la locul de munca în Germania daca ești român?
Este "hamaleala" cum s-ar zice? Mă refer la munca necalificata in general... Ofer funda.

4 răspunsuri:
| MorcovMajestic a răspuns:

Munca necalificata e grea peste tot

| UnchiulRamiz a răspuns:

Te rup de alea nu ai văzut. Dar pe salar de 2000 euro, nu pe 1500 lei ca în tara. Daca ești rezistent fizic și sănătos, nu sta pe gânduri, du-te.

| numesiprenume0 explică (pentru MorcovMajestic):

Depinde...

| numesiprenume0 explică (pentru UnchiulRamiz):

Parca in Germania ar fi totuși totul mai strict, cat despre rezistenta fizica și sănătate, daca as fi, când m-aș întoarce poate nu ar mai fi la fel... Dar nu sunt oricum, și de aceea voiam să întreb. Munca nu e ușoară niciunde daca e sa o luam așa, dar nici suprasolicitata nu ar trebui sa fie. La asta mă refer.