| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Daca ar fi sa alegeti intre un job in tara gen Consilier Vanzari si posibilitatea de a lucra in alta tara ce ati alege? Tinand cont de varsta,familie, acomodare, beneficii salariale

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Eu personal nu as pleca din tara. Sunt bine infipta aici.
Dar daca as fi avut 20-21 de ani, sincer, cred ca as fi plecat. Consilier vanzari e o forma mai pompoasa de a zice vanzator...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sofisis):

Nuuu... ala e merchandiser. happy Consilier vanzari e de multe ori chiar consilier vanzari.winking Ca sa raspund si la intrebare, nu m-as baga in tara la nimic care tine de bonusuri relative de cum il taie generozitatea pe patron. In alta ordine de idei, sunt administrator/owner/CEO/CFO/CTO la propria mini-companie (angajatii fiind in numar de trei: me, myself, and I), asa ca nu imi pun problema alegerii de job. As schimba partea tarii (NE) cu alta (Transilvania/Maramu'). In alta tara as pleca pentru mediu/cultura/climat social, nu pentru bani.

| sofisis a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tot la capitolul vanzator intra... laughing) eu oricum nu am rabdare cu lumea. Nu as putea nici sa ma pici cu ceara sa am de suportat toti idiotii pe un salariu de rahat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sofisis):

Acum oricit de mare ar fi salariul - pentru ca sunt oameni in vinzari care cistiga foarte bine - de idioti ti se cam ia, aici sunt intru totul de acord cu tine.