| Cartinca0199 a întrebat:

Salut, deci cu cateva zile in urma mi-a scris un domn prezentindu-se ca Niki, a spus ca colaboreaza cu agentia de modele Costin Marculescu si deci se cunosc.M-a gasit din intimplare si mi-a scris, a vazut pozele mele si m-a intrebat daca sunt interesata de modeling, i-am spus ca da. Sunt din Moldova or. Ungheni, i-am spus ca n-am cum sa vin la Bucuresti doar in Iasi pot sa vin, el a zis ok mi-a lasat nr lui de telefon si a zis sa-l sun ca sa ne vedem in Iasi sa-mi faca poze si sa ma prezinte domnului Costin Marculescu. N-am incredere, daca se da drept cineva fals? Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Anonymus5344 a răspuns:

Eu as zice sa nu mergi nu se sti cine sunt si poate o sa mai ai sanse din astea

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți vezi de treaba ta, nu stai cu necunoscuți de vorbă și nici întâlnire cu ei nu ai!
Proxeneții sunt pretutindeni, poți fi ușor racolată și apoi... coșmarul.
Nu mai da detalii despre tine oricui, nu fi o carte de vizită pentru "domni"!
Ai grijă de tine și cu băgare de seamă.
Pa, pa.

| mixxjim a răspuns:

De unde a avut dl. Niki datele tale sa-ti scrie? Nimeni serios si profesionist nu se prezinta cu "Niki", ci se prezinta sunt Nicolae Cutare, cu functia de cutare, etc, nu Niki. Ai datele de contact ale firmei dlui Marculescu date in mesajul lui? Numere de telefon, adresa de email, nume persoana de contact etc, sa suni acolo sa verifici daca lucreaza ei cu vreun domn Niki? Stai linistita acasa, nimic bun si serios nu pica asa din senin si din nimic. Ai grija de tine, numai bine!

| stpu a răspuns:

Multi se leaga de identitatea lui nea Niki, dar eu o sa fiu putin mai dur, si iti spun sa vii cu picioarele pe pamant ca n-ai sanse in modelling decat ca prostituata, dar nici asa nu cred daca nu ai un trup care sa te avantajeze. Acum depinde ce preferi.
Nu am sa ma aventurez in declaratii scandaloase, dar pot spune, fara sa dau nume, ca in Romania foarte multe firme de modelling sunt acoperire pentru retele de trafic de persoane, proxenetism, trafic de droguri.

| Cartinca0199 explică (pentru mixxjim):

Pai el m-a gasit pe net si mi-a scris happy

| mixxjim a răspuns (pentru Cartinca0199):

Am inteles asta, dar nu e normal sa te "gaseasca" el asa, din senin, daca tu nu ai aplicat la acea agentie, nu le-ai trimis poze etc. si asta ar trebui sa-ti dea de gandit. Cum te-a gasit pe net? Pe scurt ti-a zis toata lumea acelasi lucru, n-are sens sa mai dezbati, nu e ceva serios, stai linistita si invata serios pentru o meserie serioasa, saluttraim are maxima dreptate in ce spune.

| adeia a răspuns:

Sincer nici eu nu as risca.se intampla prea multe azi.treb sa te gandesti bine