| MotoBlitz a întrebat:

Salut! După cât timp îți poți da demisia din armată ca să nu plătești nimic. Și dacă dai acea sumă de 40.000 ron, îi poți achita într-o anumită perioadă sau pe tot parcursul vieții?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde pe cati ani ai semnat contarctul, 4 sau 5 ani.

| MotoBlitz explică (pentru Violleta2022):

10 :/

| darrio2007 a răspuns (pentru MotoBlitz):

Atunci citeste ce scrie in contractul semnat de tine.

| MotoBlitz explică (pentru darrio2007):

Nu am semnat nimic, vreau să mă informez doar

| Ciprian09 a răspuns:

De unde ideea de 40.000? Poți pleca cand vrei tu, ideal ar trebui sa citești contractul înainte de a-l semna! De obicei în perioada primului contract ar trebui sa dai o anumita suma în care se încadrează ceea ce ai "consumat" tu! Am avut pe centrele de instrucție "baieti" care au plecat în prima luna! Au avut de plata aproximativ 2500 lei! Cel mai ok ar fi sa mergi la un CMZ și sa pui întrebări de genul! Succes

| MotoBlitz explică (pentru Ciprian09):

Păi da, o lună 2500 lei că sunt 70 lei/zi, deci în 4 ani ar trebui să dau ~70.000 lei. Așa, nu?

| Aista a răspuns (pentru Ciprian09):

După o perioadă de instrucție ca sgp de 2 luni jumătate care ar fi cheltuieli de școlarizare, deoarece sunt persoane care spun că suma nu ajunge mai sus de 3000 de Ron ținând cont că e o perioada foarte scurta, dar sunt persoane care spun că este mult mai mult