| mTw a întrebat:

Salut.
Este adevărat zvonul acesta? Dacă ai aluniţe sau cicatrici pe corp nu te poţi înscrie la academie?
Aştept un răspuns. Fundă. Mulţumesc.

6 răspunsuri:
| Cl3ar a răspuns:

Da,este adevarat... daca ai alunite de marimi mari pe spate te respinge, am o cunostinta care a patit asa asta-primvara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e un zvon.
Depinde de natura alunitelor, daca sunt maligne, si de natura cicatricelor.
In general insa, DA, imensa majoritate a candidatilor cu astfel de "probleme", cat si cei tatuati, sunt respinsi de Academiile: navala, militara, de politie si de informatii...numai Academia Romana nu are astfel de reguli. big grin
Nu-mi cere motivele lor, pentru ca sunt multe si intortocheate...
Uite alt "zvon":
Stiai ca daca ai probleme cu dantura, nu poti ajunge pilot de linie? happy
Succes totusi... Banuiesc ca doresti sa mergi la Academia de politie.

| Adry05 a răspuns:

Daca sunt vizibile da deoarece nu trebuie sa fi identificat dupa astfel de semne intr-o posibila misiune.

| mTw explică (pentru anonim_4396):

DA, acolo.

| mTw explică (pentru anonim_4396):

Deci, să-nţeleg că Academia Română nu are aceste reguli?

| Darkmagic a răspuns (pentru mTw):

Era o gluma.
Desigur, Academia Romana nu are astfel de reguli, dar acolo NU TE INSCRII. happy
Acolo ajungi doar devenind academician, acesta fiind rangul suprem in stiinta.
Succes la Academia de politie. happy