| VladMarian77 a întrebat:

Salut, eu vreau ca si cariera sa ma fac jandarm. Ce studii imi trebuie si ce trebuie sa fac pentru a ajunge?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare! Eu sunt la școala de subofițeri jandarmi! Îți trebuie să fi apt din punct de vedere medical, apt din punct de vedere psihologic, apt din punct de vedere fizic, adică să iei proba sportivă și bineînțeles să iei un punctaj bun la testul de verificare a conturilor. Dai din gramatica limbii române și din gramatica limbii engleze sau franceze aici ai la alegere. Va fi un test tip grilă cu 60 de întrebări din română și 30 de întrebări engleză sau franceză! Dacă treci toate probele poți deveni jandarm!

5 răspunsuri:
| Liviu279 a răspuns:

Salut!
1) Sa ai bacul luat
2) Sa stapanesti o limba straina de preferat engleza
3) sa ai conditie fizica buna si o imaltime de cel putin 1.80.

| lonewanderer12 a răspuns:

Salut.
În primul rând trebuie să promovezi examenul de Bacalaureat, de preferat cu o notă peste medie. Să cunoști limba engleză și gramatica limbii române foarte bine, să fii apt din punct de vedere medical și să ai o condiție fizică impecabilă și minimum 1.80 m înălțime.

| VladMarian77 explică (pentru anonim_4396):

Si cam ce fel de intrebari sunt, despre ce in mare parte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei si tu sa bati si sa gazezi oameni la proteste?

| Liviu279 a răspuns (pentru VladMarian77):

Nu pot sa iti spun exact ce intrebari sunt dar ai aici tot iti trebuie
http://www.scoaladragasani.ro/admitere/admitere.php sper ca te-am ajutat.