| StYxY a întrebat:

Salut, Iarasi TPU am 14 ani, sunt din Galati si as vrea sa dau la liceul de armata de la sibiu sau capmpul lung moldovenesc nu stiu exact care-i treaba. Vreau sa stiu ceva detalii nu ma intereseaza orar sau din astea. As vrea sa stiu ce se face acolo mai exact, ce imi trebuie sa intru acolo etc. Mersi dau

Răspuns Câştigător
| Kitty2011 a răspuns:

Poate exista pe site-ul liceelor la ce se da proba. Stiu doar ca trebuie sa pregatesti formalitati din timp, sa dai o proba psihologica si sportiva in martie, apoi pe 1 iunie un examen la mate si la romana, separat de examenul de capacitate. Pentru mai multe detalii, suna la secretariatul unuia dintre licee.
Mai stiu ca se face matematica-informatica, dar se completeaza cu acele ore de specialitate.

1 răspuns:
| StYxY explică (pentru Kitty2011):

Ok mersi mult :X