| Smiiiile a întrebat:

Imi doresc sa devin profesoara de limba engleză în Germania. Vreau să fac acolo și studiile. Ce facultate îmi trebuie? Dacă se poate un exemplu concret. Cât durează?

3 răspunsuri:
| flaviusul a răspuns:

Pai pentru a devenii profesor de engleza trebuie sa faci scoala de litere cel putin asa stiu eu si dureaza cel putin 2 ani

| Smiiiile explică (pentru flaviusul):

Mă interesează nume de facultăți prin intermediul cărora pot ajunge profesoară. Preferabil cu cursuri în limba engleză.

| flaviusul a răspuns (pentru Smiiiile):

Nume de facultati nu stiu, dar poti cauta pe google