| cristif a întrebat:

Imi explica si mie careva prescurtatiile facultatilor din cadrul UPT? ma refer strict la AC si ETC.
LM, ELM, ELK, TELM, TELK, LK? chiar n-am idee care, cum sunt. si ma deruteaza cand ma uit pe lista candidatiilor si nu inteleg.

3 răspunsuri:
| cristif explică:

Ps: am uitat sa specific, care este prescurtarea de la CTI? dintre cele enumerate mai sus.

| unprietenaproape a răspuns:

Automatica si calculatoare, electrica sau onica si telecomunicatii, LM nu gasiT si nici restul. Nu inteleg, ar trebui sa te intereseze doar una singura

| cristif explică (pentru unprietenaproape):

CTI-ul ma intereseaza. doar ca daca ma uit pe lista studentilor admisi imi apar astea http://postimg.org/image/xei8nqvpd/ si eu vreau sa vad ultima medie la fara taxa de la CTI. sper ca am fost explicit.