| Laur014 a întrebat:

Salut,imi poate da cineva niste idei, ce as putea sa pun in cv la "headline" sau "summary"? Vreau sa imi fac niste idei dar deocamdata nu le gasesc acum.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fie faci un CV model standard, ala European, fie faci frumos ceva scurtut cu experienta profesionala si educatia. Poza la CV de exemplu e o prostie.

2 răspunsuri:
| Laur014 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am gasit ceva pana la urma.Am un alt cv, fara poza.Si mie mi se pare o idiotenie asta, dar in tari precum Romania, conteaza asta.Esti femeie, prezentabila, fustita ai mai multe sanse!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Laur014):

Daca e job de secretara la front office, cred si eu ca nu o sa angajeze unul de 100 de kile cu chelie, chiar daca stie 25 de limbi si tasteaza cu 250 de cuvinte pe minut...