| Straicu a întrebat:

Salut, îmi poate spune cineva in ce consta fiecare examen de admitere la fiecare ramura din armata și care dintre acele ramuri ar fi cea mai ușoară pentru un individ ce a terminat liceu cu profil de filologie

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Concurența e enormă, admiterea se face la "cuțite" dacă cumva iți stă gândul la academie. Așa că stabilește-ți TU un profil și te pregătești "in draci" un an. Intreg

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si chiar crezi ca vreun utilizator stie ce cuprind toate examenele de admitere in scolile militare?
Daca esti chiar interesat le poti citi pe site-urile oficiale ale fiecarei scoli.

| Straicu explică (pentru sierra1):

Voi incerca, multumesc