Întrebare recomandată | black2005 a întrebat:

Salut.

In curand urmeaza sa-mi schimbi jobul si mi s-a zis ca pe langa actele necesare sa aduc si doua scrisori de recomandare. Aceste scrisori trebuie sa fie de la angajatorul de la care urmeaza sa plec sau pot fi si de la alti angajatori la care am mai lucrat si cu care am pastrat o relatie buna?

Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Scrisorile de recomandare pot fi luate din toate locurile in care ai lucrat. Pe ei nu ii intereseaza de la ce job le ai ci ii intereseaza in general ce parere au avut sefii tai despre tine ( daca esti muncitor, ambitios, punctual, etc.).

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fie de la angajatorul de la care pleci.

| black2005 explică (pentru anonim_4396):

Si daca managerul meu nu vrea sa-mi dea recomandare?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le poti lua din orice loc in care ai lucrat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Nu ar avea de ce sa nu-ti dea, oricum le poti procura de la orice fost- loc de munca. Succes!

| PeFuga a răspuns:

De la toti angajatorii anteriori de la care ai plecat in conditii amiabile happy

| stargazer a răspuns:

Nu trebuie de la angajatorul de la care pleci. eu, de exemplu, am dus de la locul de munca unde am lucrat cel mai mult. daca ai lucrat cel mai mult la prezentul loc de munca, probabil ca va bate putin la ochi ca nu duci scrisoare de recomandare de la seful tau din prezent...