| Stefan_Robert_1990 a întrebat:

Salut lume anonima!
Am o mica problema si sunt stresat putin, abia ce am semnat contractul de munca pentru a lucra la Mega Image, da stiu ca e o intrebare handicapata, dar problema e ca am zis sa stau acasa de Paste si de 1 mai si cei de la mega mi-au spus ca incep pe data 2 mai 2019. Dar faza este ca cei de la mega unde urmeaza sa ma prezint nu mi-au zis cand trebuie sa incep. Aveti idee daca ma anunta ei cu 1 zi inainte sau ceva de genul? Va rog fara hate, stiu ca e o intrebare proasta dar este primul meu loc de munca si sunt niste bani la mijloc + de asta din asta traim, fara bani lumea s-ar duce dracu.

Răspuns Câştigător
| Demidol a răspuns:

Te duci pe 2 mai la ora deschiderii. Oricum, trebuie sa-ti faca ceva instruire si pentru asta vei da ochii cu directorul/seful de magazin. Apoi te vor repartiza in echipa sau tura dupa cum e cazul. Ei nu te vor suna. Interesul este al tau.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pari cam mic pentru a munci la varsta ta.
Si nu te anunta nimeni daca nu suni tu.
Este interesul tau sa ii suni si sa ii intrebi, mai mult decat ar fi interesul lor.

| Stefan_Robert_1990 explică (pentru anonim_4396):

Am inteles Multumesc dar problema e la cine sun unde sun? Ca sa intreb?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Stefan_Robert_1990):

Pai cum adica unde suni? la mega image-ul la care ai semnat contractul.
Ca doar nu la ala din orasul vecin.
Sau cel mai bine te duci acolo si le zici.
Bai uite eu am semnat contractul asta, si nu sunt sigur cand incep.
Am vrut intial sa va sun, insa am zis ca e mai bine sa vin pesonal sa intreb. Multumesc.
E greu?

| Stefan_Robert_1990 explică (pentru anonim_4396):

Incearca tu sa suni la orice mega image din tara asta ca iti raspunde robotu' nu iti raspunde o lersoana fizica sa iti zica ceva...ei sunt total blocati de orice comunicatie legata de afara

| anonimg a răspuns:

Te duci pe data de 2Mai la lucru. Să fi mai devreme cu 30 minute mai înainte de a se deschide magazinul publicului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te cam contrazici in termeni: ori ti-au spus sa mergi pe 2 mai, ori nu ti-au spus! Hotaraste-te! Daca ti-au zis pe 2 mai, atunci te prezinti de dimineata cand deschid ei si cu ceva timp inainte. 30 minute ar fi excelent!

| Catrice a răspuns (pentru Stefan_Robert_1990):

Magazinul ala nu are un director? Tu cum te-ai angajat?!

| Demidol a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam mic daca este nascut in 1990?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Demidol):

Si daca are 90 in coada inseamna ca e nascut in 90 neaparat? am mai vazut copii pe aici cu 72 76, si erau copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Stefan_Robert_1990):

Hai ma, ca de scuze, toti sunt plini.
Au telefon sigur acolo.
Daca vroiai sa-l aflii, il aflai.

| Demidol a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu asa am crezut.