| mTw a întrebat:

Salut.
Mai am ceva timp până trebuie să aleg o facultate, mai exact 3 ani, dar eu zic că e bine să ştii din timp ce vei face şi ce vei alege pe viitor. Aş vrea să dau la academia de poliţie la criminalistică la Cluj, deoarece este mai lejer, din câte am auzit. Întrebarea mea este ce trebuie să fac să ajung la criminalistică, ce trebuie să ştiu şi dacă stricteţea este mare, adică dacă te pun să te tunzi în nu ştiu ce fel, etc. (întreb faza cu tunsul deoarece eu îmi ţin părul în coadă, de obicei )
Mulţumesc pentru timpul acordat.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o academie de politie in Cluj Napoca, doar o scoala de agenti de politie.
Singura Academie de Politie este in Bucuresti, respectiv "Alexandru Ioan Cuza".
Detalii privind admiterea si scoala le gasesti pe site-ul oficial al acesteia, te poti uita la Admiterea 2015, s-ar putea sa fie cam la fel si peste 3 ani.

| mTw explică (pentru Ioandelasal):

Şi la şcoala aceea ce profile sunt?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru mTw):

Uita-te pe site-ul oficial, aici:
http://www.academiadepolitie.ro/

| mTw explică (pentru Ioandelasal):

Eu mă refeream la şcoala din Cluj, nu academia din Bucureşti

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru mTw):

Atunci uita-te pe site-ul oficial al acesteia, este asa greu?
http://www.scoalapolcj.ro/