| numesiprenume0 a întrebat:

Nu ma pot decide ce sa urmez; o facultate sau o postliceala. Ideea este ca fiecare in alt domeniu... Funda pentru răspunsul cu cele mai bune argumente.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică să-ți argumentăm noi ce să faci tu? Foarte interesant!
Dar măcar tu știi ce vrei, ce poți? ce știi?

Dacă nu, dă un test aici și vezi ce vezi:
http://tests.dreamfoundation.eu/career-test/page1?locale=ro

| numesiprenume0 explică (pentru sierra1):

Sa iti susti opinia

| MadRaven a răspuns:

Clar facultate. Pentru că eu sunt acum anul 1 la facultate și am colegi și colege de grupă care au terminat o postliceală și au lucrat câțiva ani doar cu postliceala absolvită. Apoi și-au dat seama că sunt dezavantajați și ar fi mult mai avantajos (la salariu mă refer în special) să aibă o facultate.
Acum depinde și de cât de mult ești dispus să înveți. Dacă ești serios și vrei să te ții de facultate, asta e alegerea cea mai bună. Dar decât să începi o facultate și s-o lași în aer mai bine faci o postliceală.

| sierra1 a răspuns (pentru numesiprenume0):

N-am opinii, NU te cunosc!
Dă testul