| Armi480 a întrebat:

Salut,pana acum singura mea opțiune era Academia De Poliție iar recent primesc un pont de la profesori sa ma duc in UK pe business management (in care chiar m-as putea realiza pe plan material dupa parerea mea),ma aflu la o mare rascruce in momentul de față,realizez ca sunt doua domenii complet diferite și am acea frică de necunoscut, îndrumări, prieteni care au mers la una din astea, aveți?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai ocazia și cu ce pleca, material, du-te. Am prieteni de valoare care aici nu se descurcau deloc, au mers acolo și au strălucit. Dacă cunoști o altă viață, chiar dacă te întorci apoi aici vezi altfel lumea și trăiești mai ușor. Acum este ușor să pleci la vârsta asta, lumea este foarte dinamică azi, tot mai puține persoane vor sta tot timpul în același loc.

| FaraNume1245 a răspuns:

Cam târziu de aplicat în UK, dar totuși merge. Există șansa ca unele universități să nu te accepte din start. E destul de mult de lucru la o aplicație în UK, deci, dacă vrei măcar să aplici, informează-te despre ce și cum, că primul deadline deja a trecut.

| Cosmin86 a răspuns:

Vezi cu Brexit-ul cum e.

| Armi480 explică (pentru FaraNume1245):

Am vorbit cu o firma de consultanță si mi au găsit facultăți cu locuri rămase, totul depinde daca accept eu sau nu

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Buna ziua. Despre Academia de Politie si beneficii puteti afla in articolele urmatoare

https://www.academiadepolitie.com/......-a579.html

https://www.academiadepolitie.com/......-a583.html