| Teodorel a întrebat:

Pentu a intra la Liceul Militar ce trebuie sa fac(adica ce teste/probe/examene trebuie sa trec)?
Cam pe ce loc ar trebui sa ies?
Cam cati elevi incearca sa intre?
Mai dau Evaluarea Nationala?
Dau FUNDA!
P.S.Sa-mi raspunda cei ce au cat de cat experienta, nu va da-ti cu presupusul ca asta pot sa fac si eu...

Răspuns Câştigător
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Da, dai evaluarea nationala.
Incearca foarte multi sa intre, fiindca au postul asigurat. Concurenta e mare. Pe ce loc? Mai sus de numarul locurilor alocate in acel an. Ex. daca sunt 14 locuri, tu trebuie sa iesi intre 1 si 14.
Proba sportiva e eliminatorie. Apoi vin examenele.

2 răspunsuri:
| Teodorel explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Bun, dar cam cati vor?

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Teodorel):

In fiecare an tot mai multi. Ultima data, stiam de 5 pe un loc.