| xAndrei007 a întrebat:

Salut, poate sa imi raspunda cineva care este student sau care a terminat la telecomunicatii la niste intrebari :
Ce se face acolo?
Trebuie sa stiu multa programare ca sa fac fata?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

Nu trebuie să cunoști programare. Vei învăța pe parcurs, dar te poate ajuta destul de mult dacă mai cunoști câte ceva. O să ai probabil materii despre rețelistică, radiocomunicații, sisteme de televiziune, materii despre semnale și tipuri de procesoare folosite în comunicații și multe altele. Acestea sunt câteva din materiile pe care le-am studiat pe partea de telecomunicații (profil de electronică aplicată).

2 răspunsuri:
| xAndrei007 explică (pentru Ykuzo):

Auzi si mecatronica este mai usoara decat electronica?

| Ykuzo a răspuns (pentru xAndrei007):

Da, este mai ușoară. Îți recomand, totuși, electronica.