| danidni a întrebat:

Poti lua nota mare la istorie la academia de politie daca stii toata cronologia? Ma refer dacă e necesar sa stii la perfecție si definitiile, faptele istorice, etc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur că da, asta dacă vrei punctaj maxim. Aspiră la mai mult, istoria în fapt este una dintre cele mai frumoase științe.

Unii încep pregătirea cu ani de zile înainte de admitere, alții cu 6 luni. La Academie întotdeauna a fost și va fi concurență mare, așa că spor la memorat!
https://www.academiadepolitie.com/academia-de-politie-tematica.html

| danidni explică (pentru anonim_4396):

Da, e super frumoasa istoria, chiar daca am mai mult de învățat la ea ca la română si engleză ma atrage mai mult