| LeonardLeonte a întrebat:

Prin ce profesii pot lucra cat mai aproape de natura sau de animale(sau ambele) si cum pot ajunge sa le practic? Toate optiunile posibile daca se poatelaughing
Mersi!

8 răspunsuri:
| xeum a răspuns:

Gunoier, ecologist, ingrijitor animale, hingher, sunt atatea meserii frumoase.

| GouDidodino a răspuns:

Padurar

| TheGentleman a răspuns:

Pădurar, cinegetician, ornitolog

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Inginer agronom, inginer zootehnist, medic veterinar, fermier crescător de animale.

| sierra1 a răspuns (pentru xeum):

Excelent!

| AllieAyl a răspuns:

Agricultor. Iti faci o ferma de animale la bunici. Iti cumperi un tractor, pui cartofi, faci fan etc...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cioban. Văcar. Dresor la circ sau delfinariu. Crescător de cobai pentru experiențe medicale. Lucrător la zoo. Columbofil. Pădurar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medic veterinar, lucrător la grădina Zoologică, vânzător la un Pet Shop, hair stylist pentru câini și pisici, magician la circ (acolo sunt animale multe), sau îți poți deschide un hotel pentru animale de companie și da, chiar există așa ceva. laughing