| Bossu_Alex_1995 a întrebat:

Salut! Recent mi-am depus un cv la Altex, iar maine sunt chemat la interviu, precizez ca e primul de altfel și am nevoie de job ul asta am 18 ani, DAU FUNDA așa ca va rog dacă cunoaște-ți intrebarile sau ați trecut prin interviul de la Altex sa îmi lăsați câteva sugestii, opinii. Mulțumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Deși întrebările sunt la fel, cum răspunzi, tonul, vibeul pe care îl emiți este diferit. Trebuie să fii stăpân pe tine, și indiferent de întrebare să arăți că ești competent și că ai motivația să evoluezi și să contribui pozitiv în cadrul companiei.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mîine este duminică, esti sigur ca nu luni?

| dinaprilie a răspuns:

Esti ca si angajat..bine ai venit in randul furnicutelor.

| zilog a răspuns:

Este acolo o femeie proastă care își spune psiholog și îti va da o carte de 300 de pagini si nu exagerez cu teste psihologice și te lasă acolo intr-o camera de unul singur
si timpul se scurge
si trece timpul si vine nesimțita și spune că s-a terminat timpul
așa că nu vei trece de psihologic ca să ajungi la interviul tehnic
Am fost eu la interviu in urmă cu câțiva ani
Așa mi-sa întâmplat
Am ajuns la ei undeva prin Pipera dacă îmi aduc bine aminte nu mai stiu că au trecut anii
Si Am intrat asa zis la interviu
am intrat intr-o camera albă și acoilo erau banci birouri exact ca și la școală
eram singur
si nesimțita m-a lasat acolo o ora si 40 minute
dupa care a venit si mi-a adus o carte cu 300 de pagini sa scriu acolo chestii daca as omorâ un angajat care ma enerveaza
daca as turna sefului un angajat care ciordeste
ce as face daca un sef m-ar enerva
si tot se repetau sute de intrebari care erau cam de fapt asemănătoare ca să vadă cum stai cu nervii sa vadă dacă dai mereu la aceieasi intrebare acelasi raspuns

Daca vezi că isi bate joc si de tine si te umileste și pe tine scârboasa

Atunci da și tu răspunsuri la mișto injur-o umplei frigiderul de carne

Îmi pare rău că nu mai sunt acum la acel interviu că m-aș fi suit pe masă și aș fi făcut pipi pe ea

Hai că o să aplic și eu special să mă răzbun
asta este cea mai mare umilință

Si chiar îmi doream acel job dar vaca si-a batut joc de mine

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Frank51):

Daca scrii "Deșii" in loc de "Deși" nu te mai angajeaza.hee hee

| Frank51 a răspuns (pentru Salontanul):

Corect happy Deși mai greșesc, încerc pe cât posibil să scriu corect gramatical, mulțumesc de observație.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Frank51):

Sa fii iubit!