| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Revin cu o intrebare.Pot face o poza si sa-o pun pe Instagram la close (doar ca unele persoane sa o vada) cu mine imbracat in mascat de la jandarmerie daca nu sunt in sistem?

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Daca nu aveai insigna falsificata poti sa porti orice, oricand, oriunde.Actul de identitate conteaza sa nu fie falsificat

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"poza ...cu mine imbracat in mascat de la jandarmerie"

amice, asta frizează penalul - Purtarea, fără drept, de uniforme, grade sau insigne militare, se pedepseşte cu...

| J0B0MAT a răspuns:

Da, atât timp cât nu sunt cele originale, oricine se poate masca pe Instagram.

| Darius50boss a răspuns:

Să nu fie originalul

| SoMeBoDy123 a răspuns (pentru Darius50boss):

Adica?

| SoMeBoDy123 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Pai daca am emblemele oficiale are ceva?

| SoMeBoDy123 a răspuns (pentru Ilovedinero):

Am emblemele oficiale

| Darius50boss a răspuns (pentru SoMeBoDy123):

Hainele de jandarmi să nu fie originale

| SoMeBoDy123 a răspuns (pentru Darius50boss):

Si unde gasesc haine care sa nu fie originale?

| Darius50boss a răspuns (pentru SoMeBoDy123):

Nu știu unde le găsești nu m-am interesat

| J0B0MAT a răspuns (pentru SoMeBoDy123):

Ai putea lua amendă ceva.Ia ceva asemănător pentru a fi mai safe.